لینک تلگرام

نظرسنجی

نظر شما درباره وبسایت کانون چیست؟

آب و هوا

اوقات شرعی

پیوندهای تصویری

 

آدمیان از دیرباز برای رفع مشکلات بین یکدیگر، نیازمند قضاوت و اظهار نظر افراد ثالثی بوده اند، که به نوعی حکمیت در قضاوت ها تلقی می شود.
این موضوع از زمانی که بشر وارد زندگی اجتماعی گردید، قابل لمس بوده و همگام با پیشرفت جوامع انسانی ابعاد وسیعتری به خود گرفته است، تا اینکه در دوران حاضر به صورت کاملا تخصصی و در جریان رسیدگی های محاکم قضائی مأمن قانونی پیدا نمود.
قرآن کریم در آیه 57 سوره مبارکه نساء می فرماید:
خداوند به شما فرمان می دهد که امانتها را به صاحبان آنها بسپارید؛ و اگر در بین مردم حکم می نمائید به عدالت داوری کنید. به درستی که خداوند شما را پند نیکو می دهد. قطعا خداوند شنوا و بیناست.

نیاز جامعه به افرادی که دارای تخصص های خاص بوده، و در عین حال مورد اعتماد مردم - نهادهای مدنی و محاکم قضائی باشند، به اندازه ای محسوس است که گاه جایگزینی برای آن نمی توان یافت. بی شک مراجع محترم قضائی هم همانند دیگر مراجع حرفه ای و تخصصی نیازمند چنین متخصصین بی طرف و مورد اعتمادی هستند، تا بتوانند با بهره گیری از دانش - تخصص و تجربه آنان سره را از ناسره تشخیص داده و احکام خوبش را با فراغ بال صادر نمایند. در قوانین موضوعه نیز از سال 1317 لزوم استفاده از نظرات کارشناسان رسمی دادگستری مورد تایید قرار گرفته است، و این موضوع در قانون سال 1339 مورد بازبینی و اصلاح واقع گردید. شورای محترم انقلاب در سال 1358 و به همت حضرت آیت الله شهید بهشتی استقلال کانون کارشناسان رسمی دادگستری را به تصویب رسانید، و در همین راستا در سال 1381 قانون جامع کارشناسان رسمی دادگستری با 41 ماده و 9 تبصره به تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان رسیده، و هم اکنون کلیه افراد حقیقی و حقوقی و نهادها و ادارات از آن استفاده می نمایند.
کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان های کرمانشاه و ایلام نیز پس از رسیدن به حد نصاب تعداد اعضای کارشناس دارای سابقه و صلاحیت موفق به کسب استقلال از مرکز گردیده، به عنوان تولیت استان های کرمانشاه، کردستان و ایلام فعالیت خود را اغاز نمود. در سال 1387 انتخابات هیئت مدیره کانون استان کردستان برگزار و متعاقب آن اختیارات استان کردستان به کانون تازه تأسیس آن استان تفویض گردید. کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان های کرمانشاه و ایلام هم اکنون با 480 نفر کارشناس عضو که عموما از نخبه ترین و با تجربه ترین متخصصین دو استان می باشند، در بیش از 32 رشته تخصصی در حال فعالیت و انجام وظیفه می باشند، و امید است کلیه افراد حقیقی و حقوقی و نهادهای دولتی و به ویژه مراجع محترم قضائی بمنظور برآورده ساختن نیازمندیهای خویش و اجرای عدالت از امکانات و و پتانسیل های کانون استفاده لازم را ببرند. در این راستا کانون کارشناسان رسمی دادگستری استانهای کرمانشاه و ایلام در صدد است تا با تشکیل نشست ها و گرد هم آیی های عمومی و تخصصی، حرکت نوینی  را به منظور بحث و تبادل نظر و نهایتا همگرایی هرچه بیشتر-ارتقاء وحدت رویه- پرهیز از اطاله دادرسی ها و ارائه خدمات مشاوره ای آغاز، و در راستای  پیشبرد اهداف مقدس قضائی حرکت نماید. امید است با همکاری و همفکری همه عزیزان و بهره گیری از پیشنهادات ارزشمند شما در انجام این امر خطیر موفق و سربلند باشیم...
انشاءالله

آدرس ما روی نقشه

مشخصات تماس

 آدرس: کرمانشاه - چهارراه بسیج - خیابان بنت الهدی - روبروی اداره کل بنیاد شهید و جانبازان

 


 

ایمیل: kanoon0831@gmail.com

 


 

تلفن: 08338231526 - 08338210758

 


 

نمابر: 08338238107

 

Template Design:Dima Group